برتری تنیس بر سایر ورزش ها

10 / 10
از 1 کاربر
برتری تنیس بر سایر ورزش ها

تنیس یکی از ورزش هایی است که برای تمام افراد در هر سن و سالی مفید بوده و این ورزش میتواند به حفظ و ارتقای سلامتی ورزشکاران خود کمک زیادی کند. براساس تحقیقات انجام شده در طی سالیان اخیر، افرادی که 3 ساعت در هفته تنیس بازی می کنند، خطر مرگ و میر آنها در حدود 50 درصد کاهش پیدا کرده است و به سلامتی و شادابی آنها می افزاید.

تحقیقات نشان داده است که بازیکنان ورزش تنیس از لحاظ قدرت، خوش بینی و خود باوری در جایگاه خوبی قرار دارند و در وجود آنان کمتر خبری از افسردگی، سردرگمی، استرس و اضطراب است. بر اساس تحقیقات انجام شده انجام دادن بازی تنیس نیاز به هوش و تفکر فنی دارد و تنیسور با بازی کردن تنیس ارتباطات جدیدی در مغزش ایجاد میشود که باعث بیشتر شدن فعالیت مغز در طول زندگی او می گردد.

تحقیقات زیادی توسط دانشمندان و متخصان انجام شده است تا توانسته اند برتری بازی تنیس نسبت به سایر بازی ها نظیر گلف و ... را به اثبات برسانند. این تحقیقات نشان داده است که حتی میزان کالری سوزی ورزش تنیس در مقایسه با دیگر ورزش ها نظیر ایروبیک، اسکیت یا دوچرخه سواری بیشتر است و به ورزشکارانی که هدفشان از پیگیری ورزش این موضوع است را میتواند به خوبی راضی نگه دارد.

به یاد داشته باشید که انجام دادن ورزش تنیس این کمک را به شما می کند تا شما به راحتی بتوانید فوایدی که در ادامه آنها را ذکر می کنیم بدست آورید. تناسب هوازی که با انجام دادن این ورزش بدست می آورید، این امکان را به شما می دهد تا بدنتان از طریق سوزاندن چربی، باعث بهبود سیستم قلبی و عروقی ورزشکار شود.

حتی تناسب غیرهوازی این ورزش به بدن افراد این فرصت را می دهد تا با انجام فعالیت های انفجاری کوتاه و شدید در هنگام بدست آوردن امتیاز، استراحتی بکند که این استراحت باعث می شود تا عضلات از اکسیژن رسانی ایجاد شده به نحوه موثری استفاده کند.

بازی کردن تنیس، باعث می شود تا توانایی و سرعت عمل تنیسور بالا برود و در سایر کارهایش سریعتر عمل کند. هماهنگ کردن کل بدن در انجام دادن تنیس بسیار دارای اهمیت است و سبب آن می شود تا تنیسور قادر باشد در انجام دادن سایر کارهای روزانه خود نیز موفق تر عمل کند.انجام دادن ورزش تنیس باعث تراکم و قدرت استخوان تنیسور می شود و با قوی تر شدن استخوان های بازیکنان مخصوصا جوانان از به وجود آمدن پوکی استخوان در سنین بالا جلوگیری می کند.

بالا رفتن سیستم ایمنی بدن از ویژگی هایی است که افراد برای بدست آوردن و کسب آن تلاش زیادی می کنند و ورزش های زیادی انجام می دهند. انجام دادن ورزش تنیس می تواند ورزشکاران را در رسیدن به این هدف به خوبی یاری کند.انجام دادن ورزش تنیس علاوه بر دلایل جسمانی می تواند دلایل روانشناسی زیادی نیز داشته باشد. دلایلی نظیر؛ افزایش اخلاق کاری، زیاد تر شدن نظم، کنترل کردن اشتباهات، مقابله با استرس، آموزش چگونگی حل مشکلات و یاد گرفتن رقابت یک به یک.

با یاد آوری تمامی محسنات این رشته به شما توصیه می شود تا این ورزش را تجربه و آن را دنبال کنید. تحقیقات انجام شده توسط محققان نشان داده است که فواید هیچ رشته ورزشی به اندازه تنیس نبوده و علاقه مندان به انجام ورزش می توانند با تنیس بازی کردن به فواید زیادی دست پیدا کنند.

ارسال شده در تاریخ :  دوشنبه 15 شهریور 1395
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :