بهترین حرکات کششی قبل از شروع تنیس

10 / 10
از 1 کاربر
بهترین حرکات کششی قبل از شروع تنیس

اگر از آن دسته افراد باشید که به صورت روزانه عادت ندارید ورزش انجام دهید و هر از چند گاهی یادتان می افتد که ورزشی کنید و صرفا برای اینکه سرگرمی داشته باشید، مشغول ورزش کردن میشوید باید به خاطر داشته باشید که قبل از شروع ورزش سنگینی مانند تنیس حتما بدن خود را گرم کنید تا دچار احساس کوفتگی بدن مخصوصاعضلات و سفتی آنها نشوید و مدت ها این درد را تحمل نکنید.

بدنی که ساعت ها به واسطه انجام دادن کار روزانه بی حرکت به طور مثال در جایی فقط در حالت نشسته وقت میگذراند، مسلما ماهیچه های آماده ای نخواهد داشت و لازم دارد برای اینکه بتواند ورزش خوبی را پشت سر بگذارد، در ابتدا حسابی گرم و آماده شود و بعد شروع به انجام ورزش سنگینی کند.

حرکات کششی که معمولا برای قبل شروع بازی به ورزشکاران توصیه میشود، باعث شده تا ماهیچه ها و عضلات تا حد زیادی بتوانند تمام توانایی خود را به کار بگیرند و از انقباض آنها جلوگیری کرده و دچار مشکل خاصی هم نشوند. به گفته متخصان ورزش انجام این حرکات کششی نه تنها در بازی تنیس بلکه در تمامی ورزش ها باعث افزایش جریان خون در عضلات و افزایش کارایی فیزیکی آنها میشود تنیسور میتواند خیلی چالاک تر و بهتر پاسخ گوی ضربات ارسالی حریف خواهید شد. برای اینکه بتوانید از تنیس بازی کردن لذت ببرید، در ابتدا وقت کوتاهی را به انجام حرکات کششی اختصاص دهید تا بتوانید نهایت لذت را از این ورزش مفرح ببرید.

گردن

اصلی ترین عضو بدن که راه ارتباطی با قسمت مرکزی بدن دارد گردن است. بیشتر سیستم عصبی مرتبط با بدن در گردن قرار دارد که اگر این ناحیه از بدن دچار گرفتگی و انقباض عضلات شود تنیسور دیگر قادر به انجام کار یا فعالیتی نمیباشد و به طور حتم دچار مشکل میشود. برای اینکه حرکات کششی مناسبی برای گردن و نرم کردن آن انجام دهید، در ابتدا سعی کنید و کمرتان را صاف نگه دارید و گردن را به سمت بدن خم و متمایل کنید30 ثانیه این حالت را حفظ کنید و دوباره سر را به حالت اولیه اش باز گردانید.این حرکت را میتوانید تا 10 بار تکرار کنید تا گردنتان کاملا گرم شود.

شانه ها

شانه ها باید از فرم مناسبی برخوردار باشند تا عضلات این ناحیه دچار گرفتگی و انقباض نشوند تنیسور به راحتی بتواند دست خود را حرکت دهد و راکت را به وسیله آن جابه جا کند. در واقع سالم و سرحال بودن شانه ها در این ورزش از اهمیت زیادی برخورداراست. حرکت کششی که میتوانید برای نرم شدن این قسمت انجام دهیداین است که بازوهایتان را موازی با زمین باز کنید. آرنجتان را به صورت 90 درجه خم کرده و در شانه هایتان احساس کشش کنید. میتوانید این حرکت را با جلو و عقب بردن پاهایتان همراه کنید و برای هر قسمت از بدن 10 ثانیه وقت بگذارید.

عضلات سه سر بازو

تعادل نداشتن عضلات این ناحیه باعث میشود تا آنها منقبض شوند و کار کردن و انجام فعالیت را برای ورزشکار مشکل میکند. این عضلات معمولا ضعیف تر هستند زیرا در طی شبانه روز کمتر به کار گرفته میشوند. برای نرم کردن وانجام حرکات کششی برای این ناحیه کافی است، دست راست را به سمت بالا بکشید تا کشش را به خوبی احساس کنید و این کار را برای دست دیگرتان نیز انجام دهید.

ساق دست

این قسمت از دست معمولا در طی روز برای انجام کارهای روزانه به کار گرفته میشود که با انجام دادن حرکات کششی برای این قسمت از دست ها به سلامتی بیشتر مچ و بازوها کمک زیادی میکنید.دستها را به سمت جلو دراز کنید و از ناحیه آرنج روی هم قرار دهید و با خم کردن دست ها آنها را به هم گره بزنید، به طوریکه روی هم قرار بگیرند. این حرکت را مانند دیگر حرکات 10 ثانیه انجام دهید و بعد استراحت و سپس دوباره آن را تا نرم شدن عضلات این ناحیه تکرار کنید.

مچ دستها

مچ دست در این ورزش از اهمیت زیادی برخوردار است و برای اینکه بتوانید مج دست قدرتمندی داشته باشید باید با انجام ورزش و حرکاتی مناسب، این قسمت از دست را عضلانی و نرم کنید. برای انجام حرکت کششی برای این قسمت باید دست راستتان را جلوی بدن دراز کنید و با زمین موازی نگهش دارید. بعد از انجام این کار مچ دستتان را خم کنید به طوری که انگشتان دستان به سمت آسمان و بالا نگه داشته شود. بعد از انجام این حرکت چند ثانیه صبر کنید و بعد دوباره آن را تکرار کنید. به شکل دیگری هم میتوانید مچ دست را تمرین دهید؛مثلا وقتی که در حالت نشسته هستید کف دست را روی جلوی بدن قرار دهید. آرام دست هایتان را پایین بیاورید و مجدد آن را تکرار کنید.

کمر

کمراز نقاط اصلی بدن است که میتواند کار بدن را کنترل کند. برای انجام حرکت کششی در این ناحیه پاهایتان را به عرض شانه هایتان باز کنید و دست هایتان را به کمرتان بزنید و از طرفین خم شده یا به سمت عقب و جلو خم شوید. این حرکت را تا جایی انجام دهید که در ناحیه کمر احساس کشش کنید و 10 ثانیه آن را طول بدهید و سپس به حالت اولیه برگردید.

عضلات جمع کننده لگن

این عضلات به حرکت پا کمک زیادی میکند و بسیار استفاده میشود. برای انجام حرکت کششی برای این ناحیه کافی است یک پا را جلوتر از پای دیگر قرار دهید و دست ها را به سمت سقف بکشید و این کار را 10 ثانیه انجام دهید و چند بار آن را تکرار کنید. حالتی دیگر که میتوانید با انجام دادن آن این ناحیه را تقویت کنید آن است که در حالی که ایستاده اید پایتان را از عقب خم کنید و دست راست را به سمت جلو بکشید و با دست دیگر پای خم شده را بگیرید و این کار را چند بار تکرار کنید.

پا

از اصلی ترین قسمت های بدن در انجام این ورزش است که باید از سلامتی کاملی برخوردار باشد تا تنیسور بتواند به راحتی ورزش کند و از تنیس بازی کردن لذت ببرد. برای اینکه بتوانید عضلات این قسمت را به خوبی نرم کنید، باید به صورت دو زانو بنشینید و بعد پاهایتان را از هم کمی فاصله دهید و به سمت عقب خم کنید. توجه داشته باشید که در این حرکت قسمت بیرونی پاها روی زمین قرار میگیرد. و این حرکت را 30 ثانیه انجام دهید.
با انجام این حرکات حتما ورزش خوبی را تجربه خواهید کرد و دچار مشکل نخواهید شد.

ارسال شده در تاریخ :  ﺳﻪشنبه 19 مرداد 1395
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :