تاریخچه تنیس خاکی

2 / 10
از 2 کاربر
تاریخچه تنیس خاکی

برای اینکه یک رشته ورزشی را به خوبی بشناسیم باید در ابتدا پیشینه آن را بیاموزیم و بعد به آموزش آن بپردازیم. ورزش تنیس در قرون 12 و 13 میلادی ابتدا در کشور فرانسه ابداع شد، ولی در سال 1872 میلادی بود که سرگرد هاری این ورزش را در یکی از شهرهای "انگلستان" به مردم معرفی کرد.

مقرارت و خصوصیات این ورزش با آنچه که اکنون مشاهده می کنید، متفاوت است. در سال 1877 میلادی اولین سری مسابقات تنیس با مقرارت و قوانین به خصوصی در زمین های تنیس در شهر ویمبلدون برگزار شد، محلی که در حال حاضر بزرگترین مسابقات تنیس دنیا در آن برگزار می شود.

زمانی که تنیس رشد کرد و جهان را به سرعت گرفت، به طور طبیعی اتحادیه ها شروع به برگزاری مسابقات بزرگ جهانی و تنظیم مقرارت و قوانین خاص برای این رشته کردند.در سال 1911 نیاز به وجود آمدن یک فدراسیون بین المللی تنیس احساس شد. دوازده اتحادیه تنیس در جلسه اصلی که در پاریس برگزار شد، شرکت کردند که ILTF "فدراسیون لاون تنیس بین المللی در آن تاسیس شد. کشورهای شرکت کننده در این جلسه عبارت بودند از: استرالیا، اسپانیا، اتریش، بلژیک، آلمان، افریقای جنوبی و ...

نتایجی که در اولین نشست بدست آمد، این بود که زبان رسمی فرانسوی با ترجمه انگلیسی و مقر فدراسیون، دور از پاریس باشد. 17 ماه بعد از تشکیل فدارسیون ، جنگ جهانی اول شروع شد و همه چیز را بهم ریخت و بار دیگر تمام فعالیت ها در سال 119 دوباره از سر گرفته شد.شروع و ظهور این ورزش در ایران بعد از جنگ جهانی دوم بود، در سال های 1315- 1318 در باشگاه بوستان در محلی روبه روی ورزشگاه شیرودی فعلی با مدیریت شادروان شکوهی گشایش یافت.

ورزشگاه شهید شیرودی یا "امجدیه" سابق با یک زمین تنیس افتتاح و نخستین مسابقات قهرمانی تنیس نیز در 1318 در همین ورزشگاه برگزار شد. گفته می شود که ورزش تنیس به خاطر حضور اتباع انگلیسی در آبادان رونق خاصی داشته و اولین مسابقات این نوع تنیس خاکی در آبادان و تهران به سالهای 1317- 1320بر می گردد.ورزش تنیس خاکی در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است و توانسته با بازیکنان حرفه ای خود در سطح جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد.

به یاد داشته باشید که انجام دادن ورزش تنیس این کمک را به شما می کند تا شما به راحتی بتوانید فوایدی که در ادامه آنها را ذکر می کنیم بدست آورید. تناسب هوازی که با انجام دادن این ورزش بدست می آورید و ورزش تنیس خاکی این امکان را به شما می دهد تا بدنتان از طریق سوزاندن چربی، باعث بهبود سیستم قلبی و عروقی ورزشکار شود.

ورزش تنیس خاکی در اصل و چگونگی انجام آن مانند تنیسی است که بر روی آسفالت یا حتی چمن انجام می شود و دارای همان قانون و مقرارات است.حتی تناسب غیرهوازی این ورزش به بدن افراد این فرصت را می دهد تا با انجام فعالیت های انفجاری کوتاه و شدید در هنگام بدست آوردن امتیاز، استراحتی بکند که این استراحت باعث می شود تا عضلات از اکسیژن رسانی ایجاد شده به نحوه موثری استفاده کند.

بازی کردن تنیس، باعث می شود تا توانایی و سرعت عمل تنیسور بالا برود و در سایر کارهایش سریعتر عمل کند. هماهنگ کردن کل بدن در انجام دادن تنیس بسیار دارای اهمیت است و سبب آن می شود تا تنیسور قادر باشد در انجام دادن سایر کارهای روزانه خود نیز موفق تر عمل کند.انجام دادن ورزش تنیس باعث تراکم و قدرت استخوان تنیسور می شود و با قوی تر شدن استخوان های بازیکنان مخصوصا جوانان از به وجود آمدن پوکی استخوان در سنین بالا جلوگیری می کند.

بالا رفتن سیستم ایمنی بدن از ویژگی هایی است که افراد برای بدست آوردن و کسب آن تلاش زیادی می کنند و ورزش های زیادی انجام می دهند. انجام دادن ورزش تنیس می تواند ورزشکاران را در رسیدن به این هدف به خوبی یاری کند.انجام دادن ورزش تنیس علاوه بر دلایل جسمانی می تواند دلایل روانشناسی زیادی نیز داشته باشد. دلایلی نظیر؛ افزایش اخلاق کاری، زیاد تر شدن نظم، کنترل کردن اشتباهات، مقابله با استرس، آموزش چگونگی حل مشکلات و یاد گرفتن رقابت یک به یک.

با یادآوری تمامی محسنات این رشته به شما توصیه می شود تا این ورزش را تجربه و آن را دنبال کنید. تحقیقات انجام شده توسط محققان نشان داده است که فواید هیچ رشته ورزشی به اندازه تنیس نبوده و علاقه مندان به انجام ورزش می توانند با تنیس بازی کردن به فواید زیادی دست پیدا کنند.

ارسال شده در تاریخ :  شنبه 22 آبان 1395
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :