راکت در تنیس چگونه باید باشد؟

10 / 10
از 1 کاربر
راکت در تنیس چگونه باید باشد؟

تنیس ورزشی پرطرفدار است که به واسطه شباهتی که با ورزش همگانی بدمنتون دارد، اغلب از جانب علاقه مندانش راحت شمرده میشود. در صورتی که بازی تنیس و یادگیری آن کمی زمان بر تر از بدمنتون بوده و احتیاج به وسایل و تجهیزات، حتی مکانی مجزا و مخصوص برای بازی دارد.

برای بازی تنیس به راکت و توپی نمدی شکل و گرد نیاز است که همین دو ابزار کم هم شرایط خاصی باید داشته باشد.در انتخاب راکت تنیس باید به عواملی چون سایز، طول، کشش زه و نرمی آن توجه کافی شود تا در حین استفاده از آن و بازی تنیسور به مشکلی برخورد نکند.اکثر راکت ها برای راحتی استفاده و حرکت آن از آلومنیوم با گرافیکی سبک ساخته و پرس شده اند.

مبتدیان این رشته برای شروع کار خود بهتر است از راکت های سبک استفاده کرده تا بتوانند به راحتی آن را جا به جا کنند و حرکت دهند.این نوع راکت ها سنگینیشان به سمت سر راکت متمایل است و مبتدیان که سنگینی راکت برایشان غیرمعمول است از این نوع راکت ها میتوانند به راحتی استفاده کنند.

راکت های سنگین برای افراد حرفه ای و آشنا به این ورزش بسیار مناسب تر است زیرا این راکت ها با توجه به سنگینیشان محکم تر هستند و نیروی بیشتری تولید میکنند که البته مهار این راکت ها بسیار دشوار و نیازمند مهارت کافی تنیسور است. به یاد داشته باشید که سرعت و کنترل توپ بیشتر به مهارت بازیکن بستگی دارد تا نوع راکت یا حتی مارک و قیمتش.

در هنگام خرید حتما به سایز راکتی که میخواهید خریداری کنید، دقت کافی را داشته باشید و راکتی را خریداری کنید که با سایز دست شما سازگاری داشته باشد و شما هنگام استفاده از آن دچار مشکل نشوید.

راکت هایی که از کیفیت و مرغوبیت خوبی برخوردار نیستند به راحتی میتوانند به آرنج شما آسیبی جدی وارد کنند، آن هم به این دلیل است که این نوع راکتها هنگام برخورد توپ ارتعاش کمتری پیدا میکنند و مچ و آرنج برای این مشکل راکت دچار آسیب میشود.

نخی که در بافت راکت تنیس به کاربرده شده است در قدیم از روده حیوانات ساخته میشد ولی امروزه این نخ ها جای خودشان را به نخ های نایلونی و پلی آمید و... داده اند.برای اینکه بتوانید مدت زمان طولانی تری از این راکت استفاده کنید، باید در حفظ و نگه داری آن کوشا باشید. این راکت ها معمولا دارای کیفی هستند که غالب خود راکت طراحی شده اند و به راحتی میتوانیم راکت را داخل آن گذاشته و از پارگی و آسیب دیدگی آن جلوگیری کنیم.

ارسال شده در تاریخ :  پنجشنبه 10 تير 1395
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :