مزیت های تنیس برای سلامتی

10 / 10
از 1 کاربر
مزیت های تنیس برای سلامتی

تنیس نیز مانند سایر ورزش ها به روش های مختلفی ما را در حفظ و ارتقای سلامتیمان یاری میکند.جنب و جوشی که در هنگام بازی تنیس باید انجام دهیم؛ دویدن, تاب خوردن , روی پاشنه گشتن و بازی کردن همگی میتواند کل بدن را درگیر کند و ورزشی برای کل بدن باشد.

به خاطر همین فعالیتی که کل بدن درگیر آن است, بدن کالری بیشتری میسوزاند , سوخت و سازش افزایش پیدا میکند و یک تنیسور به راحتی میتواند در مدت زمان کوتاهی با سوزاندن چربی های اضافی خود به اندامی متناسب و دلخواه خود برسد.

همان طور که میدانید تراکم توده استخوانی ما انسانها در سن 30 سالگی به حداکثر خود می رسد و بعد از آن روندی روبه کاهش دارد . برای حفظ تراکم و استحکام استخوان هایمان راهکارهای زیادی از جانب دست اندرکاران سازمان ملل جهانی بهداشت پیشنهاد شده که مهم ترین آنها ورزش کردن آن هم ورزشی که انعطاف پذیری و قدرت عضلانی ورزشکار را افزایش دهد, است .

شاید کمی دور از ذهن باشد که ورزشی که میتواند بیشترین کمک را به کاهش روند از بین رفتن استخوان ها کند, ورزشی ست که بتواند به طور مداوم وزن را درگیر خودش کند.

برای اینکه وزن بدن به طور مداوم درگیر باشد و فعالیت کند, لزومی ندارد حتما شما جسمی سنگین را بلند کنید و برای جابه جایی آن تمام قوای بدنتان را از دست دهید, ورزش تنیس در عین حالیکه ورزشی مفرح و نشاط آور است به شما این امکان را میدهد تا کل بدن شما در گیر ورزش و فعالیت شود و شما را در ساختن استخوان هایی محکم یاری میکند.

همانطور که میدانید نورن ها در مغز ما کار جابه جایی و تبادل اطلاعات را برعهده دارند. هر چه میزان فعالیت فکری ما بیشتر باشد, تعداد این نورن ها و اتصلات ما بین آنها نیز بیشتر میشود و در اصطلاح قدرت فکری و تمرکز ما بالاتر خواهد رفت. ورزش تنیس در عین حالی که ورزشی کاملا بدنی و جسمانی, رابطه مستقیمی به تفکر و میزان قدرت خلاقیت تنیسور دارد .

برای برنامه ریزی کردن, تفکر در نحوه چگونگی اداره بازی چالاکی و قدرت در عکس العمل حین بازی تنیس به تنیسور این امکان را میدهد تا قدرت ذهن خود را نیز پرورش دهد و اتصلات مابین نورن های مغزی تنیسور تقویت وحتی افزایش نیز پیدا کند.

بالا رفتن انعطاف پذیری و قدرت بدنی تنیسور از دیگر ویژگی ها و مزیت های ورزش پرطرفدار تنیس است. برای بازی کردن تنیس همان طور که گفته شد تمام بدن؛ پاها و جابه جایی آنها و قرار گیریشان در محلی مناسب و انعطاف پذیری به موقع آنها لازم است و فعالیت در این ورزش این امکان را به تنیسور میدهد تا از سرعت العمل بالایی بهرمند شود.

در دنیای امروزی که بیماری ها و ناراحتی های قلبی به شدت در کمین انسانها نشسته است, باید به دنبال راهکاری برای دور ساختن یا حداقل به تاخیر انداختن زمان بروز این مشکلات برای بدنمان باشیم.گذر زمان این را ثابت کرده است که تنها راه حل خلاصی از این معضل ورزش کردن است.

با ورزش کردن مداوم در طی هفته علاوه بر اینکه میتوانیم به اندام مناسبی از لحظ زیبایی دست یابیم, میتوانیم در هفته2000 کالری از دست بدهیم که این امر علاوه بر سبب کاهش فشار خون سبب کاهش ابتلای ما به بیماری های خطرناک قلبی نیز میشود و ما را در رسیدن به زندگی سالم و دور از بیماری یاری کمک میکند.

ارسال شده در تاریخ :  ﺳﻪشنبه 8 تير 1395
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :