معرفی مدل جدید راکت پرو استف ۹۷ راجر فدرر

10 / 10
از 1 کاربر
معرفی مدل جدید راکت پرو استف ۹۷ راجر فدرر
روز گذشته، راجر فدرر از مدل جدید راکت “Pro Staff RF 97 Autograph” پرده برداشت. این راکت، نتیجه همکاری ۱۸ ماهه او با طراحان شرکت تولیدکننده تجهیزات ورزشی ویلسون است. فدرر مستقیما در طراحی این راکت نقش داشته است.
 
راجر فدرر اسطوره تنیس جهاناسطوره سوییسی درباره راکت جدیدش گفت: “سهم داشتن در روند طراحی با هر برندی هیجان‌انگیز است؛ با ویلسون خاص‌تر است، چراکه من تمام عمرم با راکت‌های ویلسون بازی کرده‌ام. یادم می‌آید وقتی در کودکی به فروشگاه‌های تنیس می‌رفتم، راکت‌های ویلسون را به پدرم نشان می‌دادم و امیدوار بودم یکی از آن‌ها را برایم بخرد. و حالا توانسته‌ام به طراحی راکتم کمک کنم تا شبیه من باشد و حس مرا داشته باشد. این راکت واقعا خاص است و امیدوارم برای به هر کسی که آن‌را در دست می‌گیرد، الهام‌بخش باشد.”
تغییرات مدل جدید راکت پرو استاف آر اف ۹۷
 
تفاوت عمده پرو استف جدید با مدل پیشین، طرح مینیمالیستی و رنگ‌آمیزی یکنواخت آن است. قسمت‌ عمده‌ی راکت به رنگ سیاه مات است، اما در دو طرف فریم بخش‌هایی نیز به رنگ مشکی براق درآمده‌اند تا در ترکیب با قسمت‌های مخلمی و مات، طرح شیک و منحصربه‌فردی را پدید آوردند. طرحی که یادآور کت‌وشلوار‌های تاکسیدو است که مردان در مهمانی‌های مجلل به تن می‌کنند و از این نظر در تطابق کامل با شخصیت و سبک بازی‌ باشکوه استاد سوییسی است. در ضمن، رنگ این راکت بافت نرمی دارد که تا به حال در هیچ راکت دیگری استفاده است.
 
لوگوی “Pro Staff” هم که به طور معمول در قسمت بالایی راکت قرار دارد، در مدل جدید، با لیزر در قسمت بیرونی گلوگاه راکت حک می‌شود و شرکت ویلسون برای این منظور، تجهیزات جدیدی را به خط تولید راکت‌های خود اضافه کرده است. در داخل گلوگاه راکت نیز تصویر فدرر در کنار امضای او دیده می‌شود. قسمت انتهایی “Butt Cap” به رنگ قرمز است و بیش از هر چیز نگاه را به خود جلب می‌کند.
در مجموع، طرح این راکت متاثر از جریان اصلی طراحی در شاخه‌ها و زمینه‌های دیگر مانند خودرو، موبایل، لباس و … به سمت سادگی و استفاده از رنگ‌های یکنواخت پیش رفته است. گفته می‌شود سایر راکت‌های ویلسون نیز از سال ۲۰۱۷ با این سبک طراحی خواهند شد.
 
خصوصیات فنی پرو استف جدید در اکثر موارد مشابه مدل قبلی آن است. این راکت در دسته راکت‌های “سر سبک” قرار دارد. بدنه آن از نوع “گرافیت درهم‌تنیده” است و همانند نسخه قبلی‌اش، از صفحه بزرگتر و فریم ضخیم‌تری نسبت‌ به مدل‌های کلاسیکی که فدرر برای سال‌ها از آن‌ها استفاده می‌کرد، برخوردار است. فریم ضخیم‌تر و صفحه بزرگ‌تر، قدرت راکت را افزایش می‌دهد و “Sweet Spot” بزرگتری را در اختیار بازیکن می‌گذارد.
سری جدید پرو استاف RF، در سه وزن به بازار عرضه ‌می‌شود. به درخواست فدرر دو مدل سبک “LS” و “ULS” این راکت به صورت اختصاصی برای بازیکنان نوجوان و جوان طراجی شده‌اند. قهرمان هفده دوره مسابقات گرند اسلم خاطر نشان کرد: “به عنوان کسی که آینده این ورزش برایش خیلی اهمیت دارد، ما این مدل جدید پرو استف را طراحی کردیم تا برای همه نوع سلیقه‌ای جذاب باشد. دو مدل سبک‌تر طوری طراحی شده‌اند که کاملا برای بچه‌ها قابل استفاده باشند، این‌ها بازیکنانی خواهند بود که قرار است برای سال‌های سال بازی‌هایشان را تماشا کنم؛ دوست دارم حس کنند که این راکت همانطور که مناسب بازیکنان بزرگسال است، کاملا بدرد آن‌ها نیز می‌خورد.”
 این راکت از تاریخ ۲۸ مرداد امسال از طریق وب‌سایت رسمی ویلسون (Wilson) و سایر فروشگاه‌های معتبر پیش‌فروش خواهد شد و از ششم شهریور ماه نیز همزمان با آغاز مسابقات تنیس آزاد امریکا، فروش ویژه و محدود آن در فروشگاه ویلسون واقع در فلاشینگ مدوز محل برگزاری این رقابت‌ها آغاز می‌گردد. راکت جدید پرو استف ۹۷ از تاریخ ۱۱ شهریور در فروشگاه‌های سرتاسر جهان با قیمت ۲۴۹ دلار برای عموم عرضه خواهد شد.
 
ارسال شده در تاریخ :  ﺳﻪشنبه 23 خرداد 1396
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :