چگونه میتوانیم چابکی بدن خود را بهبود بخشیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
چگونه میتوانیم چابکی بدن خود را بهبود بخشیم؟

تمریناتی که همیشه قبل از بازی در رشته های مختلف ورزشی مانند تنیس و...از اهمیت زیادی برخوردار است. این تمرینات اغلب برای چابکی ورزشکاران جزو برنامه های بدنسازی آنها میباشد. برای اینکه بتوانید چابکی و آمادگی بدنتان را بالا ببرید باید تمرینات را به طور منظم و در مدت زمان مشخصی انجام دهید.

عواملی که بر چالاکی و چابکی ورزشکاران موثر است، عبارت از: 1- تعادل عضلانی ؛ اینکه شما توانایی حفظ تعادل بدن هنگامی که وضعیت به صورت متحرک یا ثابت است را داشته باشید. 2- سرعت؛قادر باشید تمام بدن یا بخشی از آن را در مدت زمان کوتاهی به حرکت در بیاورید. 3- استقامت عضلانی؛ اینکه عضلات توانایی غلبه بر مقاومت بدن را داشته باشند. 4- برای اینکه توانایی کنترل حرکت بدن را داشته باشید باید هماهنگی بین عصب و عضلات خود را بدست آورید که از نکات مهمی در ورزش به خصوص در تنیس به شمار میرود.

در هر رشته ورزشی برای اینکه سطح آمادگی ورزشکار بالا برود یک سری از تمرینات برای آمادگی قبل از مسابقات انجام میدهند.که باعث بالا رفتن قدرت و آمادگی هر چه بیشتر جسمانی آنها میشود. که در هر رشته ورزشی بنا به صلاح دید مربی نوع این تمرینات تغییر میکند.

که مثلا در ورزش تنیس تمریناتی برای قدرت جسمانی مخصوصا در دستها و نحوه پرتاپ و تسلط برتوپ یکی از تمرینات مهم و سخت تنیسور بازهاست. مربی با دانستن اینکه کدام قسمت بدن از مهم ترین بخش های مهم و دخیل در یک بازی است میتواند به راحتی به ورزشکار در تقویت یا حتی اصلاح حرکات آن کمک کند و باعث شود عضوی که بیشترین درگیری را در مسابقه دارد بتواند با انجام تمرینات خوب و آموزش های چالاکی مربی در هنگام مسابقات بیشترین و بهترین نتیجه را بگیرد.

به یاد داشته باشید که قبل از شروع تمرینات خود آمادگی بدنتان را افزایش دهید. تمرینات عمومی که معمولا ورزشکاران انجام میدهند، میتواند قدرت جسمانی آنها را افزایش دهد و بعد به راحتی تمرینات اختصاصی بپردازند که این امر به آمادگی هر چه بیشتر ورزشکار کمک میکند و باعث به اصطلاح گرم شدن بدن تنیسورباز میشود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی به یکباره راکت دستتان گرفته اید و شروع به ورزش کرده اید، مشاهده کرده باشید که بدنتان دچار کوفتگی و گاهی هم درد شدیدی میشود که تا مدت ها این درد همراه شما خواهد ماند و اجازه لذت بردن از انجام ورزشی زیبا را به شما نمی دهد.

با تمرینات آمادگی جسمانی که قبل از بازی های اصلی معمولا با حضور مربیان و راهنمایی های آنها انجام میشود به راحتی میتوان درصد این پیشامدها را کم کرد و از بازی تنیس بدون پیش آمد مشکلی، لذت برد. در تمرینات اختصاصی که قبل از بازی های اصلی معمولا زیر نظر مربیان انجام میشود حرکات شبیه سازی شده ای البته با توان و سرعت کمتری اجرا میشود تا ضمن تمرین تنیسوربازان بتوانند تکنیک های صحیح درست اجرا کردن را آموزش ببینند و کم کم در مراحل بعدی بتوانند به شرایط مسابقه نزدیک شوند و به راحتی بتوانند در اجرای ماسابقات موفق ظاهر شوند.

ارسال شده در تاریخ :  شنبه 16 مرداد 1395
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :