گرند اسلم رولاند گاروس(مسابقات اپن فرانسه)

10 / 10
از 1 کاربر
گرند اسلم رولاند گاروس(مسابقات اپن فرانسه)

مسابقات تنیس اوپن فرانسه (رولاند گاروس)، با نام مسابقات قهرمانی فرانسه، که نام فرانسوی آن به طور کامل Championnats Internationaux de France de Tennis («مسابقات بین‌المللی تنیس فرانسه») است، دومین رویداد مهم گرند اسلم سالانه تنیس را تشکیل می‌دهد. (سایر مسابقات اوپن استرالیا، مسابقات قهرمانی ویمبلدون و اوپن ایالات متحده هستند). 

در سال 1891 اولین مسابقات قهرمانی ملی فرانسه در ورزشگاه فرانسیس به عنوان یک رقابت بین باشگاهی مردان برگزار شد. در سال 1897 مسابقات انفرادی زنان به مسابقات مسابقات اضافه شد. مسابقات دو نفره زنان در سال 1925 اضافه شد، همان سالی که مسابقات قهرمانی برای بازیکنان غیر فرانسوی باز شد. در سال 1968 مسابقات به روی بازیکنان حرفه ای و آماتور باز شد. بازی‌ها در سال 1928 به استادیوم رولاند گاروس منتقل شد که شامل زمین های خاکی است. مسابقات آزاد فرانسه معمولا در اواخر ماه مه تا اوایل ژوئن برگزار می شود.

و اما هر بار حرف از رولاند گاروس می‌شود، اولین نامی که بر سر زبان‌ها می‌افتد، رافائل نادال تنیسور مطرح اسپانیایی است که تا به حال 13 بار به فینال این رقابت ها رسیده است و جالب‌تر این است که تمامی 13 فینال را با پیروزی پشت سر گذاشته است و از این روی تنها تنیسور مرد تاریخ است که یک گرند اسلم را بیشتر از 10 بار فتح کرده است.

در سال 2021 میلادی جوکوویچ تنیسور صربستانی و مرد شماره یک تنیس جهان توانست پس از 4 بار قهرمانی متوالی نادال، عنوان قهرمانی گرند اسلم رولند گاروس را از آن خود کند. باید دید جوکوویچ امسال می‌تواند از عنوان قهرمانی خود دفاع کند یا باز هم نادال سلطه خود را بر این مسابقات نشان خواهد داد.

آکادمی تنیس آریانا با برگزاری کلاس‌های آموزش تنیس در سطوح مبتدی و حرفه‌ای و برگزاری کلاس‌های خصوصی تنیس و کلاس‌های گروهی تنیس برای علاقه مندان به تنیس خاکی در تمامی رده‌های سنی از تنیس کودکان تا تنیس آقایان و تنیس بانوان و استفاده از مربی‌های تنیس مجرب آقا و خانم مختص هر یک از علاقه مندان به یادگیری تنیس، اوقات مفرح و در عین حال سودمندی را برای علاقه مندان به تنیس در کلاس‌های آموزشی تنیس باشگاه تنیس آریانا فراهم کرده است.

ارسال شده در تاریخ :  شنبه 31 ارديبهشت 1401
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :