اسطوره‌ی سوییسی روی جلد مجله‌ی تایم؛ راجر فدرر در فهرست ۱۰۰ فرد تاثیرگذار جهان قرار گرفت.

10 / 10
از 1 کاربر
اسطوره‌ی سوییسی روی جلد مجله‌ی تایم؛ راجر فدرر در فهرست ۱۰۰ فرد تاثیرگذار جهان قرار گرفت.

راجر فدرر، تنیس‌باز ۳۶ ساله اهل سوییس و دارنده ۹۷ عنوان قهرمانی، از سوی مجله‌ی تایم به عنوان یکی از ۱۰۰ چهره‌ی تاثیرگذار سال ۲۰۱۸ انتخاب شد. مجله‌ی معتبر تایم هر ساله در فهرستی تحت عنوان «تایم ۱۰۰» به معرفی ۱۰۰ فرد تاثیرگذار جهان می‌پردازد.

از میان ۱۰۰ چهره منتخب امسال، تنها تصویر ۶ نفر بر روی جلد مجله قرار می‌گیرد که راجر فدرر سوییسی یکی از آن‌هاست. تارانا برک (فعال حقوق بشر)، تیفانی هدیش (کمدین)، نیکول کیدمن (بازیگر)، جنیفر لوپز (خواننده) و ساتیا نادلا (رییس کمپانی مایکروسافت) از دیگر افرادی هستند که تصویر آن‌ها بر روی جلد مجله‌ی تایم چاپ خواهد شد.

بیل گیتس، بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت در تمجید از موفقیت فدرر در داخل و خارج از زمین برای مجله‌ی تایم نوشت: بر کسی پوشیده نیست که راجر فدرر بهترین تنیس‌باز تاریخ است. همان‌طور که دیوید فاستر والاس در موردش نوشت: او «یکی از ورزشکاران نادر و مافوق‌طبیعی است که به نظر می‌رسد قوانین علوم طبیعی – دست‌کم برخی از آن‌ها – را زیر پا گذاشته است.» او به نظر می‌رسد از قوانین پیر شدن نیز مستثنی باشد؛ چراکه در ۳۶ سالگی، هم‌چنان با ترکیبی از ظرافت و صلابت در گرند اسلم‌ها پیروز می‌شود

گیتس ادامه می‌دهد: اما بسیاری از طرفداران راجر از فعالیت‌های او در خارج زمین تنیس، مطلع نیستند. من تاکنون دو مرتبه هیجان بازی کردن در کنار او را به عنوان هم‌تیمی تجربه کرده‌ام؛ در دیدارهایی که به منظور جمع‌آوری پول برای بنیاد خیریه‌اش بود و به دوستی بین ما منجر شد. من شاهد تلاش خالصانه راجر و تیم‌اش برای بهبود وضعیت زندگی کودکان فقیر بوده‌ام؛ تلاش‌هایی که ریشه در کودکی راجر و سفرهای او به کشور زادگاه مادرش، آفریفای جنوبی دارد. جایی‌که او فقر شدید را بدون واسطه لمس کرد.

راجر می‌داند که فعالیت‌های بشردوستانه برای اینکه اثربخش باشد، همانند موفقیت در تنیس به نظم و زمان احتیاج دارد. روزی که او راکتش را بیاویزد، برای ما طرفداران روز ناراحت‌کننده‌ای خواهد بود، اما در عوض می‌تواند خیالمان راحت باشد که او مصمم است جهان را به جایی با عدالت و برابری بیشتر تبدیل کند.

ارسال شده در تاریخ :  ﺳﻪشنبه 1 خرداد 1397
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :