خبر فوری؛ قطع همکاری ناگهانی جوکوویچ با ماریان وایدا و سایر اعضای تیم‌ مربیانش

10 / 10
از 1 کاربر
خبر فوری؛ قطع همکاری ناگهانی جوکوویچ با ماریان وایدا و سایر اعضای تیم‌ مربیانش
 نواک جوکوویچ، دارنده ۱۲ عنوان گرند اسلم در اقدامی غیرمنتظره با ماریان وایدا، سرمربی قدیمی‌ خود و دو تن دیگر از اعضای تیم‌ مربیانش قطع همکاری کرد.
 
مرد شماره ٢ تنیس جهان روز جمعه با انتشار بیانیه‌اى در وب‌سایتش، اعلام کرد که به منظور ایجاد تغییر و ارتقاء سطح بازى خود، به همکارى با ماریان وایدا (مربى)، گبهارد فیل گریتش (مربى بدن‌ساز) و میلیان آمانوویچ (فیزیوتراپیست) پایان داده است. این قطع همکاری به صورت توافقی صورت گرفته و جوکوویچ گفته است که برای پیدا کردن نفرات جایگزین عجله نخواهد کرد.
 
بازیکن صربستانی که در فصل جاری تنها در مسابقات ۲۵۰ امتیازی دوحه قهرمان شده، با این اقدام قصد دارد به روزهای بد خود خاتمه دهد. پس از قطع همکاری با بوریس بکر، این بزرگ‌ترین تغییر در تیم مربی‌گری جوکوویچ است.
 
در بیانیه جوکوویچ آمده است: «من برای همیشه سپاس‌گزار ماریان، گبهارد گریتش و میلیان خواهم بود؛ به خاطر یک دهه دوستی و رفاقت، حرفه‌ای‌گری و تعهد به اهداف ورزشی‌ام. بدون حمایت آن‌ها نمی‌توانستم به قله‌های تنیس حرفه‌ای دست یابم. می‌دانم که آن‌ها خود و زندگی‌شان را به صورت کامل وقف این کار کردند تا به من کمک کنند به رویاهایم دست پیدا کنم و همیشه مشوق و باعث پشت‌گرمی من بودند. تصمیم آسانی نبود. اما همه‌ی ما احساس کردیم که به تغییر نیاز داریم. من به رابطه و پیوند جدایی‌ناپذیری که در طول این سال‌ها از طریق محبت دوسویه، احترام و تفاهم ساختیم، افتخار می‌کنم و قدردان آن هستم. آن‌ها خانواده من هستند و برای همیشه هم خواهند ماند.»
 
دارنده ۱۲ عنوان گرند اسلم این اقدام خود را «شوک درمانی» نامیده و باور دارد که به کمک آن می‌تواند نتایج بهتری کسب کند: «می‌خواهم به ارتقا سطح بازی و استقامتم ادامه دهم و این یک فرایند ادامه‌دار است. از این کار لذت می‌برم. انگار که دارم مجددا کار جدیدی را شروع می‌کنم و این چالش را دوست دارم. من شکارچی فرصت‌ها هستم و بزرگ‌ترین هدفم آن است که راهی برای پیروزی در زمین مسابقه پیدا کنم.»
 
جوکوویچ هم‌چنین خاطرنشان کرد که برای تقویت تیمش به دنبال یک مربی است، اما نمی‌خواهد برای انجام این کار عجله کند: «به نظرم این یک فصل جدید در زندگی من است. دوران ورزشی من همواره در مسیر پیشرفت بوده، اما این بار دارم برهه‌ای را تجربه می‌کنم که از مسیر اصلی‌ دور شده‌ام. می‌خواهم راهی را پیدا کنم که قوی‌تر به اوج بازگردم. من به این فرایند ایمان راسخ دارم و به همین دلیل است که می‌خواهم بدون عجله فرد درست را پیدا کنم که بتوانم با وی به صورت حرفه‌ای ارتباط برقرار کنم. من زمان طولانی‌ای را در تور حرفه‌ای تنیس گذرانده‌ام و می‌دانم که چطور فعالیت‌های روزانه خود را مدیریت کنم و نمی‌خواهم در تصمیم‌گیری عجله کنم. مدتی را به تنهایی در تور با حمایت خانواده و مدیر برنامه‌هایم سپری خواهم کرد. زمانی که شخص درست را پیدا کنم، آن‌را به اطلاع عموم خواهم رساند. برای الان اما از حمایت شما متشکرم.»
ارسال شده در تاریخ :  دوشنبه 18 ارديبهشت 1396
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :