تنیس بازی کنید، بیشتر عمر کنید!

10 / 10
از 1 کاربر
تنیس بازی کنید، بیشتر عمر کنید!
ورزش‌های راکتی استقامت و قدرت شما را بالا می‌برند و باعث افزایش طول عمر می‌شوند.
 
طبق آخرین تحقیقاتی که در ژورنال بریتانیایی پزشکی ورزشی به چاپ رسیده، ثابت شده است که تنیس بازی کردن، عمر انسان را افزایش می‌دهد. ورزش‌های راکتی، در کنار شنا و رقص زومبا به شما کمک خواهد کرد که بهتر زندگی کنید و نسبت به افرادی که راگبی، فوتبال و یا دو و میدانی کار می‌کنند، بیشتر عمر کنید. برای افرادی که ورزش‌های راکتی بازی می‌کنند، خطر مرگ که ممکن است به هر دلیل باشد، حدود %۴۷ کمتر از افرادی است که این ورزش‌ها را بازی نمی‌کنند. این کاهش میزان مرگ‌و‌میر برای شناگران، %۲۸ است و برای کسانی که ایروبیک کار می‌کنند، %۲۷ می‌باشد.
 
زمانی که خطر مرگ تنها به عارضه قلبی و سکته محدود شود، بازیکنان ورزش‌های راکتی %۵۶ کمتر نسبت به افرادی که بازی نمی‌کنند دچار مرگ می‌شوند. این میزان برای شناگران %۴۱ کمتر می‌باشد و برای افرادی که ایروبیک کار می‌کنند، %۳۶ درصد کمتر است.
 
این تحقیق بر روی ۸۰,۳۰۶ نفر بالغ با میانگین سنی ۵۲ سال انجام شده و داده‌ها از ۱۱ پرسش‌نامه سلامت ملی از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۸ در انگلستان و اسکاتلند بدست آمده است. در این پرسش‌نامه از افراد درباره‌ی فعالیت‌های فیزیکی یک ماه گذشته‌شان سوال شده بود. فعالیت‌هایی نظیر باغبانی، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، دویدن، بدمینتون، تنیس، اسکواش، فوتبال و راگبی.
ارسال شده در تاریخ :  دوشنبه 18 ارديبهشت 1396
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :