تنیس چیست؟

5 / 10
از 7 کاربر
تنیس چیست؟

مردم در گذشته کمتر به ورزش کردن تمایلی از خود نشان می دادند و اینقدر که الان می بینیم هر کسی به طور روزانه یا حداقل هفتگی مشغول ورزش کردن نبود.ولی امروزه با جا افتادناین موضوع که برای اینکه بدنی سالم داشته باشیم و این سلامتی را بتوانیم به خوبی حفظش کنیم ، ورزش کردن امری ضروری است و باید به صورت روزانه یا حداقل هفتگی وقتی هم برای حفظ و ارتقای سلامتی خود بگذاریم، که این امر سن وسال و مرد وزن هم نمیشناسد.

حال میخواهد این تحرک و ورزش به صورت نرمش کردن باشد یا گاهی به صورت دنبال کردن حرفه ای رشته ای از ورزش.

ورزش های آسانی مثل بدمینتون از قدیم به دلیل راحتی و کاربرد آسانش در همه جا بیشتر مورد توجه بوده است و پس از گذشت مدت زمانی تنیس هم به دلیل شباهتی که به این ورزش دارد، توانست طرفداران این رشته ورزشی را به سمت خود بکشاند.ورزش راحتی مثل تنیس که کل موضوعش ضربه زدن به توپ و عبور دادن آن از تور است، توانست در مدت زمان کوتاهی سیل عظیمی از علاقه مندان و طرفداران ورزش را به سمت خود سرازیر کند.

برای اینکه بازی تنیس خوبی را تجربه کنید باید حتما به چند نکته دقت داشته باشید:

1- پیدا کردن زاویه خوب برای سر راکت

2- استفاده از سرعت خوب برای زدن ضربه اولیه در شروع حمله

3- درست زدن توپ و فاصله گرفتن از آن

4- باید بتوانید به خوبی تعادلتان را در هنگام زدن توپ یا گرفتن و برگشت توپ حفظ کنید.

5- توپ را در زمان مناسبش بتوانید به چرخش در بیاورید.

به یاد داشته باشید در بازی تنیس باید همواره از قدرت فکری خود نیز استفاده کنید و چالش های پیش آمده از جانب حریف را به راحتی حل کنید.

تنیس بازی کردن در واقع همان مسابقه دادن است که باید همواره به فکر برتری یافتن و پیشی گرفتن از حریف باشید. باید توانایی های ذهنی تان را افزایش دهید و آنها را تقویت کنید و قدرت پیش بینی بازی و ضربه های حریف را در ذهنتان داشته و در اجرای عملکرد خود به کار ببرید.

یکی از مزیت های این بازی این است که ذهن شما د دایم مشغول حدس حرکت بعدی حریف و پیدا کردن راه حلی مناسب برای مبارزه و غلبه با آن است و اجازه ندارد به چیز دیگری فکر کند و مسایل احساسی وارد ذهنتان شود و آن را مخدوش کند.

باید بدانید که تعداد کمی از تنیسوربازان هستند که به درجه حرفه ای این رشته می رسند و آن را دنبال میکنند و اغلب دوستداران این ورزش این ورزش را در حد تفریح و گذراندن اوقات فراغتشان انجام می دهند و برخی هم از زیاد بودن هزینه یک تفریح ساده گلایه کنند.

ولی به گفته یکی از مربیان مجرب تنیس؛ اگر تنیس رابه عنوان عرصه ای برای آموزش و یادگیری در زندگی، نگاه کنید خیلی راحت تر با آن ارتباط برقرار می کنید. با بازی کردن تنیس میتوانید به راحتی به شک یا حتی ترس خود برای عمل کردن به فکرتان در لحظه غلبه کنید.

با انجام دادن تلاش های مستمر و طولانی باعث بالارفتن اعتماد به نفس تان می شوید و به طور غریزی می آموزید که عمل کردن بهتر از تجزیه و تحلیل های طولانی است و گاهی هم در زندگی لازم است در لحظه تصمیم گیری صحیحی داشته باشید.اینکه در لحظه فکر بد و تصمیم گیری اشتباه را تشخیص دهید و راهکار مناسبی را انتخاب کنید از بزرگترین دست آوردهای تنیس بازی کردن است.

پس با کمی کنجکاوی در بطن تنیس خواهید دید که ورزش تنیس ارزش سرمایه گذاری دارد زیراعلاوه براینکه از لحاظ جسمانی ما را آمده و سرحال میکند، از لحاظ روحی و فکری هم بر ما اثر مثبتی خواهد گذاشت و آن را تقویت می کند.

ارسال شده در تاریخ :  ﺳﻪشنبه 22 تير 1395
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :