دلایلی برای جذابیت تنیس

10 / 10
از 1 کاربر
دلایلی برای جذابیت تنیس

ورزش تنیس یکی از مفرح ترین و جذاب ترین ورزش های دنیا محسوب میشود و در مقایسه با سایر ورزش ها، ورزشی جذاب و آموزنده میباشد و تنیسور با بازی این ورزش لذت خواهد برد.دلایل زیادی وجود دارد که این جذابیت را تایید کرده و این رشته ورزشی را از دیگر ورزش ها متمایز می کنند. فرقی ندارد حرفه ای باشید یا تازه کار، به محضی که شروع به بازی کنید و توپ را از روی تور عبور دهید، لذت بردن از انجام بازی آغاز می شود.

وقتی یک تازه کار تنیس خود را شروع میکند از زدن ضربات متعدد و یک فورهند بدون عیب، خوشحال میشود و لذت میبرد. تمام این احساسات در بازی تنیس یکسان است و ورزش جذاب و با طراوتی است به خصوص زمانی که ضربه ای گرفته و بازی شروع شود.اینکه در چه سن و سالی قرار دارید، اصلا مهم نیست. پیر، جوان یا حتی خردسال می توانند برای تمام طول عمر خود تنیس بازی کرده و از انجام آن لذت ببرند. ورزش هایی مانند فوتبال، اسکی و ... بالاخره یک روزی باید آنها را رها کرد و تمام می شوند، زیرا استخوان ها و توان بدنی افراد اجازه نمی دهد که تا این حد زیادی فعالیت کنند.

بازی تنیس با دیگر بازی ها و ورزش ها فرق دارد، حتی این ورزش طوری طراحی شده است که برای خردسالان و کودکان نیز قابل استفاده باشد و تا بتوانند آنها نیز از این ورزش استفاده کنند و لذت ببرند. راکت های کوچکی که برای کودکان طراحی شده است این امکان را به دست های کوچک آنان می دهد تا به راحتی بتوانند از این وسیله استفاده و با آموزش تنیس در انجام این بازی مهارت پیدا کنند. فراموش نکنید که با بالا رفتن سن آنان مهارت و تاکتیک در وجود آنان باقی بماند و هرگز فراموششان نمی شود.

قوانین توانایی های فردی و مهارت آن در تنیس به طوری تنظیم شده است که هیچ حد و مرزی برای انجام مسابقه بین افراد مختلف با سن و سال های متفاوت وجود ندارد. مثلا یک بازیکن تنیسور 50 ساله می تواند به راحتی در مقابل تنیسوری 30 ساله قرار بگیرد و بازی خوبی را در کنار هم انجام دهند.

ورش تنیش ورزش معاشرتی محسوب می شود. به گونه ای که برای انجام دادن ورزش تنیس به راحتی می توانید در باشگاه دوست و هم بازی پیدا کنید و شاید این دوستی ها در طول زندگی نیز ادامه داشته باشد. باشگاه ها ی تنیس نیز به همین دلیل است که در باشگاه های خود امکانات رفاهی و تفریحی زیادی تدارک می بینند تا بازیکان اوقات خوب و مفرحی را در باشگاه تنیس بگذرانند و لذت ببرند.

ورزش تنیس از آنجا که ورزشی تک نفره است، لذت پیروزی در مسابقات و بازی های آن نیز کاملا متفاوت است و شخص تنهایی می تواند طعم پیروزی و قهرمانی را بچشد. در انجام این بازی یک نفر با تمام تلاش و قوای خود برای پیروزی تلاش کرده است و برای شکست نیز همین طور. جالب است بدانید حتی در انجام بازی های دو نفره نیز همین طور است و این تجربه نصف نخواهد شد و فقط تجربه شادمانی آن دو برابر خواهد شد. در بازی های دو نفره تنیس یکی نزدیک تور می ایستد و دیگری عقب زمین و هر دو با استفاده از مهارت فردی خود تلاش کرده و بازی می کنند.

تمام قسمت های بدن یک تنیسور همواره تحت فشار است و او باید همواره از لحاظ قدرتی، هوازی و سرعتی باید در سطح بالایی از آمادگی قرار داشته باشد. این رشته ورزشی تنها ورزشی است که تمام اعضای بدن را درگیر خود می کند. تنیس احتیاج به رقص دقیق پا دارد، یک پا جلو و پای دیگر عقب و داشتن چابکی لازم یکی از ضروریات ورزش تنیس است و فرد تنیسور باید این آموزشات را ببیند و در انجام بازی از آنها استفاده کند.

یک تنیسور باید از نظر هوازی نیز آمادگی کاملی داشته و هماهنگی دقیقی بین اعضای بدن او وجود داشته باشد. تمام این موارد باعث می شود تا تنیس هیچ وقت بازی تکراری و خسته کننده ای نشود و نباشد. در تنیس هر لحظه قدرت و توانایی و استعداد های شما مورد آزمایش قرار می گیرد.

برای اینکه بتوانید به راحتی خستگی یک روز کاری را از تنتان بیرون کنید و از کم تحرکی و خستگی ناشی از فعالیت و جنب و جوش های روزانه خلاص شوید، هیچ چیزی بهتر از این نیست که شما قبل از شروع کارتان حداقل یک ساعت ورزش کرده و از طراوت و شادابی بدست آورده از انجام این بازی کار روزانه خود را به شادابی شروع کنید.

در انجام دادن بازی تنیس نباید تسلیم شد و باید قادر باشید تمام احساسات خود را کنترل کنید. در تنیس سوت پایانی وجود ندارد و برای برنده میدان مسابقه شدن باید امتیاز آخر را کسب کنید.این موضوع باعث می شود بازی تنیس تا لحظه آخر جذاب و هیجان انگیز شود و انجام دادنش برای همه خوشایند باشد.

در زمان قدیم جنس راکت ها از چوب و بازی و یاد گیری تنیس برای همه افراد مشکل بود. اما امروزه جنس راکت ها تغییر کرده و از کربن ساخته شده اند. این ساختار راکت ها باعث شده است که راکت ها سبک تر از راکت های گذشته باشند و بازی تنیس نیز راحت تر و لذت بخش تر خواهد بود.

تجهیزات ورزشی تنیس توسط شرکت های معتبر تولید می شود و به بازار ارائه می دهند. این شرکت ها لباس ها و اقلام مورد نیاز یک تنیسور را طوری طراحی می کنند که تنیسور در این لباس ها راحت تر نفس بکشد و بتواند بازی راحت تری از خود ارائه دهد.رویارویی دو نفر برای بردن، درست مثل مسابقه بوکس با این تفاوت که هیچ گونه برخورد فیزیکی بین بازیکنان این رشته رخ نمی دهد. در تنیس برای زنده ماندن نمی جنگند و فقط برای پیروزی است که تلاش می کنند. در بازی تنیس همواره قوانین جوان مردانه حاکم است و کسی در انجام آن نمی گوید حریفم را از بین ببرم و او را نابود کنم. حتی افراد در انجام دادن بازی تنیس رفتار جوانمردانه و رفتار ورزشی را به خوبی می آموزند.

انجام دادن بازی تنیس باعث می شود در بدن تنیسور نیز جنگی داخلی شروع شود، در هنگام بازی کردن وقتی اضطراب به سراغ افراد می آید و تنیسور عصبی و مضطرب می شود چه کار باید بکند؟ تنیسور برای اینکه بتواند به تمام این اضطراب ها غلبه کند و بازی خوبی را ارائه دهد، در حین بازی مهارت های زیادی را آموزش می بیند که هم درون زمین میتواند، پاسخ گوی بازی بازی و انجام آن باشد و هم در زندگی میتواند مفید واقع شود.

تنیس ورزشی است که در سراسر دنیا انجامش می دهند و بسیار نیز طرفدار دارد. جالب است بدانید این ورزش به طور سنتی در کشور های آمریکا، اروپا و... برگزار می شود. ای امر مهم نیست که برای کار یا تفریح به کدام کشور سفر می کنید، مهم این است که شما در هر جای دنیا که باشید میتوانید به راحتی تنیس بازی کنید، زیرا قوانین تنیس در همه جای جهان یکسان است و حتی لازم نیست با همبازی خود همزبان باشید.

در سالهای اخیر تنیس رشد زیادی کرده است و توانسته علاقه مندان زیادی را در سراسر دنیا به سمت خود جلب کند. در سراسر جهان نیز تنیس در حال رشد است و به همین خاطر است که جایزه های نقدی نیز در مسابقات تنیس افزایش پیدا کرده و درآمد بازیکنان آن نیز حرفه ای شده است.

ارسال شده در تاریخ :  شنبه 20 شهریور 1395
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :