مسابقات تنیس گرند اسلم

10 / 10
از 1 کاربر
مسابقات تنیس گرند اسلم

هر ساله چهار گرند اسلم انجام می شود که این مسابقات مهمترین مسابقه تنیس یه شمار می آیند. مسابقات تنیس گرند اسلم از نظر رده بندی جهانی و جوایزه نقدی و همچنین توجه عمومی مردم دارای بیشترین اهمیت هستند. چهار مسابقه سالیانه گرند اسلم عبارت اند از: مسابقه آزاد آمریکا ، مسابقه آزاد استرالیا ، مسابقه آزاد فرانسه  و ویمبلدون که ویمبلدون قدیمی‌ترین مسابقه گرند اسلم است. مسابقات تنیس ویمبلدون اولین بار در سال ۱۸۷۷ انجام شد و بعد از آن مسابقات آزاد آمریکا در ۱۸۸۱و سپس آزاد فرانسه در ۱۸۹۱ و در آخر هم مسابقات آزاد استرالیا در ۱۹۰۵ برگزار شدند.

مسابقات آزاد استرالیا

مسابقه تنیس آزاد استرالیا اولین گرند اسلم هر سال می باشد که در ژانویه هر سال در شهر ملبورن و در کشور استرالیا برگزار می گردد. نوع زمین این مسابقات هارد کورت است.

مسابقات آزاد فرانسه

مسابقه تنیس آزاد فرانسه (رولند گروس) دومین گرند اسلم سال است، نام این مسابقات به افتخار خلبان جنگ جهانی اول گذاشته شده است. این مسابقات طی دو هفته در اواخر ماه مه و اوایل ژوئن در شهر پاریس انجام می‌شود. جنس زمین این مسابقات از نوع زمین خاکی می باشد.

مسایقات ویمبلدون

سومین گرند اسلم سال ویمبلدون است. هر ساله ویمبلدون در لندن برگزار می گردد. در این مسابقه همه ورزشکاران باید سرتاپا سفید بپوشند. زمین این مسابقات از نوع چمن می باشد.

مسابقات آزاد آمریکا

چهارمین و آخرین مسابقه گرند اسلم در سال تنیس آزاد آمریکا (یو اس اُپن) است. این مسابقات در سپتامبر و آگوست در منهتن نیویورک انجام می شود.

ارسال شده در تاریخ :  ﺳﻪشنبه 19 مرداد 1395
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :