چگونه لباس تنیس بخریم؟

10 / 10
از 1 کاربر
چگونه لباس تنیس بخریم؟

برای انجام دادن هر ورزشی مقدماتی لازم است، انجام شود تا ورزشکار به راحتی بتوانند آن ورزش و فعالیت را انجام دهد و دچار مشکلی نیز نشود و از انجام دادن ورزش مورد علاقه خود لذت ببرد. ورزش تنیس نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای انجام دادن آن باید یک سری قوانین و اصول را رعایت کرد.

توجه به ظاهر ورزشکاران به خصوص تنیس از گذشته تا به امروز ادامه داشته است و تغییرات زیادی هم کرده است. در این مقاله سعی داریم شما را برای اینکه بتوانید انتخاب بهتری در لباس تنیس داشته باشید راهنمایی کنیم و بگوییم که آیا خرید لباس تنیس راه و روش خاصی دارد یا خیر؟

در ورزش تنیس مانند بازی گلف علاوه بر اینکه زیبایی لباس مد نظر قرار می گیرد، راحت بودن بازیکن در حین انجام دادن بازی بسیار اهمیت دارد. در زمان های قدیم انجام دادن این قبیل ورزش ها مخصوص مرفه های جامعه بود و مردم عادی نمی توانستند این گونه ورزش ها را انجام دهند.

در صورتی که امروزه این ورزش ها را به راحتی میتوانند، تمامی مردمان عادی بدون مشکلی انجام دهند و از آن لذت ببرند. برای اینکه در حین انجام ورزش بتوانید هم ظاهر زیبایی داشته باشید و هم احساس راحتی کنید و ورزش خوبی را انجام دهید، باید 3 فاکتور مهم را در انتخاب لباس ورزشتان فراموش نکنید. ابتدا جنس، بعد راحتی آن و در آخر هم اندازه لباس بسیار اهمیت دارد که معمولا کمتر به آن توجه می شود.

فراموش نکنید که آنچه شما به عنوان لباس ورزشی به تن می کنید، در نتیجه ورزش شما تاثیر می گذارد. قبل از خرید لباس برای انجام دادن ورزش مورد نظر خود حتی تنیس به فضایی که می خواهید در آن ورزش کنید، دقت داشته باشید. اینکه در داخل سالن فعالیت خواهید کرد یا در فضای بیرون. در چه فصلی از سال قرار دارید، نکاتی بسیار کوچک ولی بسیار مهم هستند که در حین انجام دادن بازی میتوانند در روند بازی شما تاثیر گذار باشند.

در آب و هوای گرم توجه داشته باشید که لباسی را انتخاب کنید که اجازه تنفس را به پوست شما بدهد و عرقی که در طول انجام دادن ورزش بر تن شما می نشیند به راحتی بتواند تبخیر شود و شما را دچار مشکل نکند. در فصل سرما نیز باید لباسی را انتخاب کنید که وقتی ورزش می کنید و دمای بدتان بالا میرود، لازم نباشد چند لایه از آن را از بدن خارج کرده تا به احساس راحتی دست پیدا کنید.

در هنگام خرید لباس ورزشی توجه داشته باشید که این لباس مدام با تن و عرق بدن در تماس بوده و ممکن است آلودگی و جنس نامرغوب آن به بدنتان آسیب وارد کرده و شما را دچار مشکل کند. فراموش نکنید که بعد از هر بار استفاده در ورزش آنها را بشورید و از تجمع باکتری ها در آنها جلوگیری کنید.برندهای مختلفی تولید کننده لباس های مناسب برای ورزش تنیس هستند و تنیسوران به راحتی با انتخاب و تحیقات کافی میتوانند از بین آنها بهترین لباس را انتخاب کنند تا با استفاده از آنها به مشکلی برخورد نکنند.

از تیشرت، شورت، شلوارک، شلوار و کفش برای تنیس با سبک های متفاوت طراحی و ساخته شده است که با انتخاب صحیح آنها میتوانید ورزش خوبی را نیز تجربه کنید. در هنگام خرید کتانی مخصوص برای ورزش تنیس توجه داشته باشید که کفی آن از مهم ترین قسمت آن محسوب میشود و شما باید به دنبال کفی بادوام و ضد عرقی باشید تا بتوانید به راحتی آن را شستشو داده و مرتبا مورد استفاده قرار دهید.

شاید در انتخاب لباس ورزش جوراب اصلا به چشم نیاید و در اولین نگاه به آن توجه نکنید، ولی استفاده از یک جوراب مناسب میتواند پای شما را بیشتر محافظت کند و شما در کفشتان احساس بهتری داشته باشید. در انجام دادن ورزش تنیس معمولا تنیسوربازان از کلاه استفاده می کنند تا از عرق کردن و دست و پا گیر شدن آن جلوگیری کنند و به همین منظور کلاه های زیادی طراحی شده اند که به راحتی میتوانید از میان آنها انتخاب کنید. اگر با استفاده کردن کلاه مشکل دارید، هدبندهایی در بازار موجود هستند که به راحتی میتوانید از آنها استفاده کنید و ورزش خود را ادامه دهید.

به یاد داشته باشید که از هر لباس با هر جنسی که استفاده می کنید، زیاد مهم نبوده و بیشترین چیزی که مهم است، جنس و انعطاف پذیری در برابر دمای اطراف است که تنیسور را دچار مشکل نکند و از عرق کردن زیاد بدن ورزشکار جلوگیری کند.فراموش نکنید که نظافت و تمیزی لباس ورزشتان را بعد از هر بار ورزش کردن از یاد نبرید و آن را بشورید تا از به وجود آمدن بیماری های احتمالی و عواقب آن جلوگیری کنید.

ارسال شده در تاریخ :  شنبه 27 شهریور 1395
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :