قهرمانی جوکوویچ در مسابقات 500 امتیازی تنیس ATP آزاد آستانه

10 / 10
از 1 کاربر
قهرمانی جوکوویچ در مسابقات 500 امتیازی تنیس ATP آزاد آستانه

نواک جوکوویچ صربستانی با قهرمانی دیروز خود در مسابقات 500 امتیازی آزاد آستانه قزاقستان به 90امین عنوان قهرمانی دوران حرفه‌ای خود دست یافت.

این تنیسور صربستانی که پس از ممنوعیت از حضور در آخرین گرنداسلم فصل یعنی مسابقات آزاد آمریکا، به رده هفتم برترین تنیس بازان جهان سقوط کرده بود، صبح یکشنبه در فینال مسابقات آزاد آستانه توانست در دو ست متوالی و با نتایج 6-4 , 6-3 از سد استفانوس سیتسیپاس، 6امین تنیس باز برتر جهان بگذرد.

جوکوویچ همچنین هفته پیش در مسابقات250  ATP تل آویو توانست به عنوان قهرمانی دست یابد. نواک جوکوویچ با قهرمانی در رویداد 500 ATP در آستانه قزاقستان، دیروز برای پانزدهمین بار در دوران حرفه ای خود به فینال پایان فصل ATP راه یافت.

 

جوکوویچ، قهرمان فعلی ویمبلدون، واجد شرایط حضور در مسابقات فینال ATP تحت عنوان قهرمان گرند اسلم است که به قهرمان گرند اسلم فعلی که بین شماره 8 و 20 مسابقات زنده ATP که به مسابقات تورین ختم می‌شود را به پایان رسانَد، اعطا می‌شود. او پس از پیروزی دیروز در آستانه از شماره 15 به شماره 10 جدول رده بندی ATP صعود کرد و اکنون بدون توجه به اتفاقی که می افتد، مطمئناً پس از مسابقات پاریس، در جایگاهی پایین‌تر از رده 20 نخواهد بود و بنابراین حضور خود را در فینال مسابقات ATP قطعی کرده است.

 

آستانه چهارمین عنوان او در سال بود - او همچنین عنوان قهرمانی مسابقات 1000 امتیازی مسترز رم، بیست و یکمین قهرمانی گرند اسلم خود در ویمبلدون و مسابقات 250 امتیازی تل آویو را هفته گذشته به دست آورده بود. جوکوویچ پنجمین مردی است که در تاریخ 53 ساله فینال های ATP توانسته 15 بار یا بیشتر به مسابقات قهرمانی پایان فصل راه یابد.

ارسال شده در تاریخ :  دوشنبه 18 مهر 1401
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :